تحقیق و جستجوی آنلاین

مناسب برای پایه‌های ششم، هفتم، هشتم

شاید شما هم به این موقعیت برخورده‌اید که وقتی از دانش‌آموزان خود می‌خواهید درباره موضوعی تحقیق کنند، با انبوهی از پرینت‌های تکراری از مطالب اولین سایتی که گوگل درباره موضوع پیشنهاد می‌دهد، روبرو می‌شوید. درست است که امکانات اینترنت انجام کارها را برای معلم‌ها و دانش‌آموزان ساده کرده است، اما آشنایی با الفبای استفاده از آن برای همه ضروری به نظر می‌رسد.

این طرح درس به شما مجال می‌دهد تا درباره بایدها و نبایدهای استفاده از موتور جستجوی آنلاین گوگل با دانش‌آموزان خود صحبت کنید.

برای دریافت طرح درس «تحقیق و جستجوی آنلاین» کلیک کنید.


در طراحی و آماده‌سازی این طرح درس بسیار کوشیدیم تا آن را مطابق با نیازهای کلاس‌های درس در مناطق مختلف کشور تهیه کنیم. با این حال از آنجایی که هر منطقه‌ی جغرافیایی در ایران شرایط به‌خصوصی دارد ممکن است ناچار شوید برای ارائه‌ی مطالب در کلاس، تغییراتی در آن اعمال کنید. از طرف دیگر هر معلمی از تفاوت دانش‌آموزانش در هر پایه به‌خوبی آگاه هست و بنابراین شما به عنوان معلم می‌توانید متناسب با کلاس و دانش‌آموزانتان اصلاحاتی در مطالب گردآوری‌شده ایجاد کنید. اگر برای پیاده‌کردن طرح درس در کلاستان و یا نحوه‌ی تسهیلگری به راهنمایی نیاز دارید، می‌توانید سوالاتتان را با ما در میان بگذارید. ما ظرف حداکثر یک هفته به شما پاسخ خواهیم داد.

لطفاً در انتشار این طرح درس ما را همراهی کنید. شما می‌توانید لینک مطلب و یا فایل پیوست را برای معلم‌ها و تسهیلگرانی که می‌شناسید بفرستید.

ما در مدرسه بازتاب، مشتاق شنیدن نظرات و بازخوردهای شما هستیم. لطفاً انتقادات و پیشنهاداتتان را برای ما بنویسید. پیشاپیش از شما ممنونیم.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید